“SURUÇ OKUSUN, SURUÇ KAZANSIN!”

Suruç’ta bir grup gönüllü, kitap okuma seferberliği başlattı. Çarşamba günü gerçekleştirilen ilk kitap okuma etkinliği Suruç Devlet Hastanesi’nin yanındaki Şelale Cafe’de gerçekleştirildi. Etkinliğe, Suruç GAP Anadolu Lisesi müdürü, müdür yardımcısı ve bir grup lise öğrencisi ile Suruç Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin yanı sıra Suruç Devlet Hastanesi 112 Acil Servis çalışanları ve kitap okuma sevdalısı vatandaşlar katıldı.

Şelale Cafe’de saat 14:00-16:00 arasında gerçekleştirilen etkinlikte kısa bir konuşma gerçekleştiren proje yürütücüsü İbrahim AKBAŞ, şunları kaydetti: “Bugün ilkini gerçekleştirdiğimiz ve adına ‘Kardeşlik Adı Altında Hepimiz Buluştuk.’ dediğimiz etkinliğimize katılım sağlayan başta 112 Acil Servis çalışanları ve değerli okul müdür ve müdür yardımcımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bu etkinlikle ortaya koymak istediğimiz temel amaç, özellikle Suruç’ta halkımıza kitap okuma konusunda bir farkındalık yaratmaktır.”

Gerçekleştirilen kitap okuma etkinliğinin parolasını “Suruç Okusun, Suruç Kazansın”  olarak açıklayan Akbaş, “bir insan isterse herşeyi başarır, yeter ki insandaki istek ve arzu, oluşabilecek her türlü olumsuzluğa yenik düşmesin” şeklinde açıklamada bulundu.

Özellikle Suruç’taki düşünce yapısına değinen Akbaş, “bölgemizde çok kırıcı bir zihniyet hâkim sürmektedir. Bu kırıcı zihniyet, adeta bir mayın gibidir. Önemli olan bu mayını patlamadan yok edebilmektedir. Bunu da ancak bu tür çalışmalarla yok edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan proje çalışanları, benzer etkinliklerin süreceğini ve her kesimden vatandaşın konuyla ilgili olarak katılımlarını beklediklerini ifade ettiler. Önümüzdeki haftalarda benzer çalışmaların farklı mekân ve alanlarda devam edeceğini belirten Akbaş, toplumu yetiştirenlerin, kendilerini bilen bireyler olduğunu ve dolayısıyla ortaya konulacak her bir damla mürekkebin bir insan ortaya çıkaracağını ifade ederek, gerek etkinliğe destek veren ve gerekse de katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu. Özellikle Şelale Cafe çalışanlarına da değinen Akbaş, “gösterdikleri sıcak ilgi ve alakadan dolayı cafe çalışanlarını es geçmek olmaz, mekânın doğallığı ve personelin güler yüzü bizlere ayrıca önemli bir destek sağlamıştır” şeklinde açıklamada bulundu. meşale gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir