Suruç Gençlik Spor Lige Hazır

2010 yılında birkaç genç arkadaşın bir araya gelerek, zor şartlar altında kurdukları Suruç Gençlik Spor namağlup Şampiyon olarak Bal Liğine yükseldi. 2010 yılında ilçenin gençlerinden Mehmet İpek, Müslüm Yıldız, Ekrem Polat, İbrahim Altın, Hasan İpek gibi isimlerden kurulan takımın maç giderlerini ilk yıllarda küçük esnaflar tarafından karşılanıyordu. Grubundaki diğer takımların hemen hemen tamamı Devlet kurumlarına, Belediyelere bağlı takımlardı. 2010-2011 sezonunda Suruç Gençlik Spor namağlup şampiyon oldu. 2011-2012 sezonunda yine aynı şekilde namağlup şampiyon, 2012-2013 sezonunda tek maç kayıpla şampiyonluğu
Karaköprü Spor,a kaptırdı. 2013-2014 sezonunda yani bu sene 4.yılında yine namağlup şampiyon olup, BAL LİGİNE (BÖLGELER ARASI LİG,4.LİG) yükseldi doğal olarak takımın üst liglere çıktıkça masrafları da çoğalıyordu. Özelikle son zamanlarda İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, ve Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı onursal başkan Fethi Şimşek’in katkılarıyla Suruç Gençlik Spor Bal Ligine merhaba dedi.
Suruç Gençlik Spor Külubu Başkanı Sait Şimşek, İlçe Kaymakamı Abdullah Çiftçi, ve Şanlıurfa Spor Kulüp Başkanı onursal başkan Fethi Şimşek’in katkılarıyla bu
seviyelere geldik, doğrusunu söylemek gerekirse Kaymakamımızın ve Onursal Başkanımız Fethi Şimşek’in katkıları olmasaydı şu anda bal liginde değil, belki dağılıp tarihe karışmış olacaktık. Takımımızın çok kısa sürede böyle büyük başarılara imza atmasında katkıda bulunan,emegi geçen başta İlçe Kaymakamımıza, Onursal Başkanımız Fethi Şimşek,ve bir kısım işadamlarımıza minnettarız. Futbolcu kardeşlerimizi tebrik ediyoruz. Ayrıca u 13 genç takımımız ispanya,da turnuvada dünya şampiyonu oldu.
Bal liginde takımımızın bölgeler arası yapacağı müsabakalarda hedefimiz
şampiyon olmaktır. Bu bilinçle geçen sezon anlaşmamızın bittiği bazı futbolcularımız takımdan yarıldılar. Daha güçlü bir kadro ile bal ligine merhaba demek için İlçemiz Kaymakamı Abdullah Çiftçi ve Onursal Başkanımız Fethi Şimşek’in katkılarıyla güçlü transferler yaptık. Teknik kadromuza Almaya Köln 3. Liginde teknik direktörlük yapan tecrübeli hocamız Sabri Kavala’yı takımın başına getirdik. Fas asılı İngilterede Amatör liginde top koşturan Yusif Kamala,,Yakup Fırat ve Elazığ il özel idaresi futbol takımında top koşturan Serkan Belkettin’i transfer ederek takımızı güçlendirdik. Transfer arayışlarımız devam edecektir. Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir