SURUÇ SANAYİ ESNAFI KADERİNE TERK EDİLMİŞ

Suruç’ta bini aşkın esnafın faaliyet gösterdiği sanayi sitesinin sorunları olan yol ve alt yapı sorunu bir türlü çözüme kavuşturulmuyor. Bu duruma isyan eden sanayi esnafı, yetkilileri göreve davet etti.

sık sık sorunlarla gündeme gelen Suruç Sanayisi’nin ihtiyaçlarına bir türlü cevap verilmiyor. Binlerce esnafın faaliyet gösterdiği Suruç sanayi sitesinin yol, alt yapı ve elektrik sorunları her geçen gün büyüyor. Yıllardır bu sorunu gündeme getiren, defalarca basın açıklaması yapan, onlarca dilekçe yazan ve kurumlara gönderen sanayi esnafı bir türlü amacına ulaşamadı. Delik deşik olduğu sanayi, bozuk yollar nedeniyle müşteri kaybediyor. Adeta sinek avlayan sanayi esnafı, bölgenin yeniden cazibe merkezi haline gelmesi için alt yapı ve yol sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyor.

Suruç’ta binlerce esnafın ekmek kapısı olan sanayi sitesi adeta sorun yumağı olmuş durumda. Yerel yönetimden hizmet alamadıklarını belirten sanayi esnafı, duruma isyan ediyor. Alt yapısı bulunmayan sanayinin, üst yapı sorunları da bir o kadar büyük durumda. Giriş yollarının kapalı olması, sanayi içindeki yolların köstebek yuvası haline dönüşmesi, gibi birçok sorun esnafı çileden çıkarmış durumda. Sanayi Sitesi’nde bulunan esnaflar, belediye yetkililerinin sıkıntılarına çözüm bulmasını istiyor. Özellikle yağmurlu havalarda sanayi yollarından geçmek neredeyse imkansız bir hale geliyor. Sanayi esnafı da her yıl yaz aylarında tozu, kış aylarında ise çamur ve su birikintilerini protesto ediyor.

ESNAF KADERİNE TERK EDİLMİŞ
Suruç Sanayi sitesindeki esnaf, bin bir sıkıntıyla mücadele ediyor. Ekmek derdinde olan esnaf, bunun yanı sıra sanayinin yaşadığı sıkıntılarla da dertleniyor. Binin üzerinde esnafın bulunduğu sanayi sitesinde alt yapı sorunları ve yolların bozuk oluşu önemli bir sorun haline gelmiş durumda. Birçok esnaf kepenk kapatmak zorunda kalırken, bütün zorluklara göğüs gerenler ise ayakta kalabilmenin mücadelesini veriyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Ayçiçek, seçim zamalarında sanayi esnaflarımız ziyaret eden siyasiler seçimden sonra aramaz oluyorlar, seçim vaadlarinde verilen sözlerin hiç biri yerine geitirlmedi. Snayi esnafımız alt yapı sorunu ve yolların köstebek yuvasına dönmesiyle birlikte özleikle de elektirklerin saatlerce hatta günlerce kesimesi nedeniyle mağdur durumdayız. yağmurların yağmasıyla birlikte köstebek yuvasına dönen Yollarımız çok kötü bir durumda. İnsanlar arabalarını sanayiye getirmekten korkuyor. Yetkililer artık bu duruma çözüm bulsun” dedi.

suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas11 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas2 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas4 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas3 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas2 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odas1 suruç sanayi, esnaf, yaşar ayçiçek, esnaf ve sanatkarlar odası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir