SURUÇ TUGVA”DAN MUHTESEM KURAN-I KERIM TILAVETI

Şanlıurfa’nin Suruç ilçesinde TUGVA Turkiye Genclik Vakfı Suruç temsilciligi tarafından Ilçe Müftülüğünün işbirliğiyle yaz kuran kurslarinin sona ermesi nedeniyle Kuran-ı Kerim tilaveti programı düzenledi.

Ilçede ilk kez bir sivil toplum kuruluşu tarafından düzenlenen programa çocuklar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

Yaz kuran kurslarinda basarili olan öğrenciler davetlilere muhteşem bir kuran ziyafeti dinletirken ilk Kuran-ı Kerimi hatim ogrencilerin mutluluğu gozlerden kaçmadı.

Programda davetlilere gül suyu , lokum kek ve meyve suyu ikram edilirken vatandaşlar TUGVA Suruç Temsilciliğine ve Ilçe müftülüğüne teşekkür ettiler.

TUGVA Suruç temsilcisi İbrahim Güneş ” Ilçe muftulugumuzle birlikte ilk kez organize ettığimiz yaz kuran kurslarını Kuran-ı Kerim tilaveti programıyla sonlandirdik.Bizlere desteklerini esirgemeyen sayın kaymakamımıza müftülüğümuze sonsuz teşekkür ediyoruz.Bu tür etkinliklerimizi Suruç TUGVA temsilciliği olarak yıl boyu sürdüreceğiz “dedi.

Öğretmen evi toplanti salonunda duzenlenen programa Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, Ilçe Müftüsü Ali Çam, Milli Eğitim müdürü Mehmet Arslan , Suruç Belediyesi özel kalem Müdürü Veysel Kizilay , Stklar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Programın sonunda Öğrencilere Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ferhat Sinanoğlu, tarafından Kuran-i Kerim ve katılım belgesi verildi. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir