SURUÇ’A MESİRE ALANI YAPILIYOR

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V Kenan Aktaş Suruç ilcesine bağlı Yanaloba mahallesinde mesire alanı yapacakları müjdesini verdi.
Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş merkeze bağl Yanaloba mahallesini ziyaret etti. Aktaş yaptığı ziyarette yaklaşık 2800 m2 alan içerisinde tam donanımlı MESİRE ALANI inşaa edeceklerini belirtti.
Suruç’ta bir yıllık görev süresinde 10’a yakın park yaptıklarını belirten Aktaş ” İlcemizde vatandaşlarımızın dinlenebilecekleri piknik yapacakları, zaman geçirecekleri yerler yok denecek kadar az. Bu noktadan yola çıkarak Merkeze Bağlı Yanaloba mahallemizde vatandaşlarımızın zaman geçirecekleri çocuklarımızın oyun oynayacağı sosyal aktiviler yapacağı bir MESİRE ALANI inşaatımıza başlıyoruz dedi.
Vatandaşların hafta sonlarını piknik yaparak geçirmek için Suruç dışına gittiklerini belirten Aktaş ilçemizin ilk mesire alanını hayata geçiriyoruz. İnşallah parklar yeşil alanlar, mesire alanları, spor alanları ile birlikte Suruç ilçemizi Sosyal bir ilçe yapacağız hayırlı uğurlu olsun ” dedi.
Aktaş açıklamasında “Belediyemiz tarafından 2700 m2 alana yapılacak olan YANALOBA MESİRE ALANINDA çocuk oyun alanı, piknik alanı aydınlatma çalışması ve peyzaj çalışması yapılarak modern bir park alanına dönüştüreceğiz, alanda vatandaşlarımızın piknik yapabilmeleri için oturma bankları, piknik masaları ve beton barbeküler olacak ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir