Suruç’ta 2300 Kğ Tekstil ürünü toplandı

Suruç Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘’ Tekstil Kumbarası Projesi’’ ile 956 haneye kıyafet yardımında bulunuldu 2.300 Kğ. Tekstil ürünü toplandı.
Vizyonel projeleri hayata geçirmeye devam eden Suruç Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan ve diğer illerde örnek proje olarak gösterilen “ Teksti Kumbarası Projesi “ ilçede beklenen dönüşümü sağladı.
Kısa zaman önce başlatılan proje ile ilçenin belirli noktalarına tekstil kumbaraları yerleştirildi, istihdama katkı sağlandı ve vatandaşlara projeye destek vermeleri çağrısında bulunuldu. Projeye duyarsız kalmayan Suruç’lu vatandaşlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere giymedikleri giysileri kumbaralara attı, kumbaralardan alınan giysiler dezenfekte edilip ütülendikten sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş; Öncelikle Suruç’lu hemşerilerime teşekkür ediyorum. Her projemizde olduğu gibi içerisinde insana saygı , bireye saygı ve destek olan Sosyal Sorumluluk projemizi de destek verdikleri için “ Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda Proje kapsamında 1447 çocuğumuza oyuncak, ihtiyaç sahibi 1497 dezavantajlı yerel ve göçmen halkımıza Hijyen Kiti yardımında bulunduk” dedi.
Toplamda 363 kişiye Hijyen ve Geri Dönüşüm eğitimi verdiklerini belirten Aktaş “ Vermiş olduğumuz eğitim sertifikası ile 15 ihtiyaç sahibi vatandaşımız iş imkânı sağladık. Kıyafet bağışında bulunan vatandaşlarımız aracığıyla 2.300 KĞ. Tekstil ürünü topladık bunlardan 800 kğ’ nı geri dönüşüme gönderilmek üzere depoladık” dedi.

Projenin ilçe dışına da taşındığına dikkat çeken Aktaş “İlçe dışındaki yardımsever vatandaşlarımızdan da projemize katkı sunmak amacıyla toplamda 210 kğ tekstil ürünü bağışlandı. İlçemizin 15 farklı noktasına kurduğumuz kumbaralar aracılığıyla kıyafetler toplanmaya, temizlenip dağıtılmaya devam ediyor. Projemizin sloganı “ Gönül Hareketi “ olarak belirlendi katkı sunan herkese teşekkür ediyorum, inşallah bu tür projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan vatandaşlar ise bölgede ilk kez Suruç Belediyesi tarafından hayata geçirilen “ Tekstil Kumbarası” projesi içi Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir