SURUÇ’TA DAVULLU ZURNALI YOL YAPIMI

Suruç İlçesinde uzun zamandır yapılamayan Suruç – Marut arasIndaki 1.5 km’lik yol İlçe Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın girişimleri sonucu Davul ve Zurnalar eşliğinde yapımına başlandı.
Yolun yapımını otuz yıldır bekleyen Suruç’lular Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ı davul zurna ile karşıladı yolun yapımına ise kurbanlar kesilerek dualar edilerek başlandı.
Başkan Aktaş’ın gelişi sırasında vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.
Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş ” Suruç bugün yine tarihi günlerinden birini yaşıyor, söz verdiğimiz gibi ilçemizde özellikle yol noktasında hizmetlerimiz devam ediyor. Şanalıurfa Büyükşehir Belediyesi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Halkımız unutmasınki Suruç’ta 2021 yılı Hizmet yılı olacak. Yol çalışmalarımız ile beraber ilçemizin alt yapısını tamamen yenileyeceğiz “dedi.
Marut Yolunun 30 yıldır yapılamadığına dikkat çeken Marut muhtarı Şahin Altın “Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın ilçemize atanmasıyla birlikte hizmetler de beraberinde geldi. Eski adı Dinlence olan 1,5 kmlik yolumuz için çalmadık kapı bırakmadık, Sağolsun Sayın Kaymakamımız bize kulak verdi ve söz verdiği gibi yolumuzu yapmaya başladı Allah devletimize zeval vermesin , Sayın Kaymakamımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Öte yandan yolun yapımında hazır bulunan vatandaşlar yapılan hizmetlerden dolayı Başkan V. Aktaş’a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir