SURUÇ’TA KORONOVİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEMLER ARTTIRILDI

Suruç Belediyesi tarafından Korona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında okul ve camiilerde dezenfekte çalışması yapıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla Belediye bünyesinde bay ve bayanlardan oluşturulan ekipler dezenfektasyon çalışmalarına ilk olarak okullarda ve camiilerde başladı.

Suruç Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Korona Virisüne karşı ortaklaşa yapılan dezenfekte çalışmalarında İlçe genelinde 66 OKUL , 692 DERSLIK ve 5 PANSİYONDA dezenfekte çalışması yapıldı.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V Kenan Aktaş “Ülkemizin genelinde Koronavirüsine karşı gerekli tedbirler alınırken Suruç ilçemizde de zaman kaybetmeden başta eğitim yuvalarımız olmak üzere camilerimizde dezenfekte çalışmalarına          başladık ” dedi.

Başkan Aktaş açıklamasında şunları kaydetti “Suruç Kaymakamlığı ve Belediye başkanlığı olarak virüsün dünyada tehlike saçmaya başladığı andan itibaren başta öğretmenlerimiz , öğrencilerimiz ve velilerimiz bilgilendirildi. Türkiye’de eş zamanlı olarak hijyen çalışması gerçekleştirdik. Suruc Belediyesi olarak İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa başlattığımız çalışmalarda Cumhuriyet İlköğretim okulundan başlayarak ilçemizdeki bütün okullarımızda dezenfeksiyon ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdik.Tüm okullarımızda sıvı sabun, yüzey temizleyici gibi malzeme noktasında herhangi bir eksiklik yok.Okullarımızın hijyen noktasında bir sıkıntısı yok. Velilerimiz, öğrencilerimiz rahat olsunlar dedi.

Başkan Aktaş dezenfekte çalışmasının ibadethanelerde de yapıldığına dikkat çekerek ” Ilce genelinde de ekiplerimizce camilerimizin içi başta olmak üzere, avlular, abdesthane ve wc lerde hijyen çalışmasının yapıldığını söyledi.

Aktaş ayrıca başta Hükümet binası olmak üzere tüm resmi kurumlarda hijyen ve dezenfekte çalışması ve ilaçlama yapılacağını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir