TEOG SINAVINDA SURUÇ BİRİNCİSİ BİLGİ ORTAOKULUNDAN

TEOG sınavında aldığı 488.73 puanla Suruç birincisi olan Bilgi Ortaokulu 8/A Öğrencisi Aynır Bulut başarısını önce ailesine daha sonra okul öğretmenlerine borçlu olduğunu belirterek, ‘Sınava hazırlanırken okuldaki öğretmenlerim bana çok destek verdi. Bana bir anne baba şefkati ile yaklaştılar. dedi.

Okul Müdürü Yahya Açıkgöz makamında kabul ettiği Aynur Bulut ve ailesiyle bir süre sohbet etti. Müdür Açıkgöz, öğrenciyi ve öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Ziyaretin ardından yaptığı açıklamada TEOG Suruç Birincisi Bulut, başarısında öğretmenlerinin büyük payı olduğu ifade ederek, sevincini okulunda kutladı. Daha sonra konu hakkında gazetemize açıklama yapan Bilgi Ortaokulu Müdürü Uzman Öğretmen Yahya Açıkgöz, öğrencilerinin başarısından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, ‘ Bilgi Ortaokulu , eğitim öğretimde yıllardır hizmet eden bir kurumdur. Bu zaman dilimi içerisinde birçok başarıya imza atarak tarih sayfalarındaki yerini almıştır. Başarılı geçmişine kurumumuz bu yıl yeni bir halka eklemiştir. TEOG sınavında öğrencimiz Aynur Bulut, 488.73 puanla Suruç birincisi olmuştur.Bu başarının temelinde planlı bir çalışma, disiplin ve öğrenci velisi ile işbirliği yatmaktadır. Okulumuzda 1. dönemin başında yapılan toplantılarda alınan kararla okulumuz öğretmenleri 8. sınıf öğrencileriyle birebir eşleştirilerek Sınav Koçluk Sistemi hayata geçirilmiştir. Bu sistem ile öğrencinin bir gün içerisinde yaptığı çalışmaların ve günlük çözdüğü soruların takibi sağlanmıştır. Öğrencinin bilgi eksiği olduğu alanlar belirlenmiş ve çalışmaları düzene konmuştur. Çok verimli olan bu yöntemle öğrencimiz Aynur Bulut Suruç Birincisi olmuştur. birçok öğrencimizde aldıkları puanla güzel okullara girmektedir. Bu başarıda tüm öğretmenlerimizin büyük emek ve çabaları sonucunda elde edilmiştir. Öğrencimiz Aynur Dershaneye gitmemiştir. ama bazı özel Dershaneller yanlış isim vererek halkımızı yanıltmaktadır . Bu başarının sağlanmasında emeği geçen öğrencimizin ilkokul öğretmenleri, okulumuz branş öğretmenleri, idarecilerimiz, okul aile birliği yönetim kurulu başkanı, okul aile birliği yönetim kurulu üyeleri, memur ve yardımcı hizmetlileri ile öğrencimizin ailesine teşekkür ediyorum’ dedi.

Aynur Bulut ise, başarısını önce ailesine daha sonra okul öğretmenlerine borçlu olduğunu belirterek, ‘Sınava hazırlanırken okuldaki öğretmenlerim bana çok destek verdi. Bana bir anne baba şefkati ile yaklaştılar. Okuldaki öğretmen öğrenci ilişkisi ile büyük başarılar elde etmeme olanak sağladılar. Düzenli olarak soru çözmem, soruların kontrol edilmesi ve eksik olduğum konularda okul öğretmenlerimin yardımları etkili olmuştur. Bu başarının mimarları olan ve emeği geçen başta ailem olmak üzere ilkokul öğretmenime, branş öğretmenlerime ve okul idarecilerime teşekkür ederim’ dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir