VALİ ERİN DESTEK VERDİ… GENÇLİK MERKEZİ İÇİN BELEDİYE YIKIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

Uzun yıllar yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet veren ancak , riskli bina grubuna giren eski SYDV  Vakfının bulunduğu hizmet binasında yıkım çalışması başladı.

Şanlıurfa Abdullah Erin’in büyük desteğiyle SYDV eski Hizmet binası Modern bir Gençlik merkezi ve Kitap Kafe yapılacak.

Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V.Kenan Aktaş Eski SYDV Hizmet binasının yapılan incelemelerde riskli bina konumuna girdiğini belirterek, eski hizmet binasının hem yıkılmasi hemde yerine ilçemize yakışır bir proje ile çalışma başlattıklarını kaydetti. Aktaş yaptığı açıklamada ” İlçemizin nüfus yoğunluğu bakımından çoğunluğunu gençler ve çocuklar oluşturmakta onlara güzel bir eser bırakmak ve Sosyal ve Kültürel çalışmalar yapmak amacıyla buranın gençlik merkezi yapılması noktasında çalışma başlattık sağolsun Sayın Valimiz Abdullah Erin bizlere her konuda destek verdiler. Eski hizmet binamızın yerine Sayın Valimizin verdiği destek ve öncülüğünde Modern bir Gençlik merkezi ve Kitap Kafe yapacağız. Buradan Surucumuza bu önemli projeyi kazandıran Sayın Valimize halkımız adına sonsuz teşekkür ediyorum ilçemize hayırlı olsun ” dedi.

Yıkım çalışmasının yapıldığı noktada Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu, Başkan Aktaş’a iletmek üzere çalışmaları yerinde inceledi yetkililerden bilgi aldı. haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir