Belediyeden ağaçlandırma çalışması

Seyyah Evliya Çelebi seyahatnamesinde Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinin Suriye’nin Başkenti Şam’a kadar olan yol güzergahında hurma ve meyve ağaçları ile kapli oldugunu belirtilerek güzergahtan geçen ticaret kervanlarının güneş ışınlarından etkilenmediğini yazmıştı.

Suruç Belediyesi Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın girişimleri sonucu seyahatnamelere konu olan ilçede ağaçladırma çalışması başlattı.

Şanlıurfa Orman Bolge Müdürlüğü İşletmesi ve Suruç Belediyesi tarafından yapılan ortaklaşa çalışmalarda ana arterler basta olmak üzere ilçe genelinde ağaçlandırma çalışması başladı.

İlçede 800 dut ağacı fidanı toprakla buluşturulması amaçlanırken, fidanların toprakla buluşması Başkan Aktaş’ın katılımıyla Suruç – Aligor beldesi arasindaki 10 km’lik yol güzergahında başladı. Aktaş bir yandan yolun iki noktasında fidan ekimi yaparken bir yandan da can suyu verdi.

Suruç ilçesinde agaçlandırma projelerini hayata geçirmeye başladıklarını belirten Aktaş ” Seyahatnamelere konu olan Suruç ilçemiz kayıtlarda ağaçlarla kaplı bir ilçe olarak anılmakta. İnşallah bizde böyle bir Suruç için çalışma başlattık. Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerimize vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz ilçe genelinde yeşil alan sayısını artıracağız “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir