Fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi hizmete girdi

Suruç Devlet Hastanesinde ilçenin sağlık alanındaki en büyük ihtiyacı son sistem cihazlarla donatılmış Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete girdi.

150 servis yatak kapasitesi ile bölgeye hitap eden hastanede Suruç halkına daha modern ve kendisine yaraşır sağlık hizmeti verdiklerini belirten Suruç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok Hastanede en büyük ihtiyaç olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin hizmete girdiğini söyledi.

Başhekim Eşiyok yaptığı açıklamada ” Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ilçemizdeki önemli eksiklerden birini gideren bir projedir. Daha önceleri Fizik tedavi ve rehabilitasyon gerektiren hastalarımız, Şanlıurfa başta olmak üzere büyük kentlere gidiyorlardı ya da acılarıyla birlikte yaşıyorlardı. Şu anda hastanemiz bünyesinde üniversite hastaneleri ayarında bir merkez açtık. Bundan böyle hastalarımız ilçe dışına gitmeyecek dedi. Amaçlarının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini Türkiye’de çok iyi tedavinin uygulandığı bir merkeze dönüştürmek olduğunu belirten Eşiyok ” Hastanenin yeni bir birime kavuşması noktasında büyük katkı sunan ve sık sık hastanemizi ziyaret eden Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş beye teşekkür ediyorum ” dedi.
Suruç Devlet Hastanesinde sağlık açısından önemli bir birimin faaliyete geçtiğini belirten Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş ” ilçemizde tüm alanlarda yenilikler yapmaya devam edeceğiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon birimimiz halkımıza hayırlı uğurlu olsun, Hastanemizin Başhekimi Dr. Necmi Eşiyok’a ve tüm ekibine gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Fiziki donanımıyla , bekleme alanları yapılan , tamamen hijyenik ve son sistemle sabah 8 , akşam 8 olmak üzere faaliyet gösterecek olan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde günlük ortalama 100 hastaya hizmet verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir