Vali Erin, Suruç Hokey Takımını kabul etti

Türkiye şampiyonu olarak Avrupa’da Şanlıurfa’yı temsil etmeye hak kazanan Suruç Gençlik Spor Kulübü Hokey Takımı, Suruç Kaymakamı ve Kayyum Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz ile birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i ziyaret ederek kupalarını takdim edip, başarı sevinçlerini paylaştılar.
Şampiyon sporcuları Valilik Makamında ağırlayan Vali Erin, “Böyle pırıl pırıl genç çocuklarımızı, bize böyle bir sevinç yaşattıkları ve başarıları için tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum, daha yüksek başarıların da geleceğinden şüphe duymuyorum” dedi.
Suruç Kaymakamlığına, Belediyesine ve Milli Eğitim Müdürüne de teşekkür eden Vali Erin, gençlerin kabiliyetlerinin keşfedilmesi için imkanların sunulmasının önemine değindi.
Suruç Belediyesi’ni kayyum olarak devr alındığı günden beri, Suruçlu gençlerin vatana, millete, Suruç ve Şanlıurfa’ya faydalı bireyler olarak yetişmesi, ortak değerler etrafında bütünleşmiş şekilde geleceğe hazırlanmalarıyla ilgili bir çok projeye destek verdiklerini kaydeden Vali Erin, “Açılan kurslar, yapılan yatırımlar ve kültürel faaliyetlerin icra edilebileceği merkezlerle Suruç büyük başarılara imza atmaya başladı. Bu başarıda emeği geçen Kayyum Belediye Başkanımız Tarık Açıkgöz’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Suruç Kaymakamı ve Kayyum Belediye Başkanı Tarık Açıkgöz de, destek verdikleri takımın büyük bir başarıya imza attığını ve bu başarılarını tüm Şanlıurfa ile paylaşmak istediklerini belirterek, “Gençlerimiz Avrupa şampiyonası için çalışmalarına devam ediyor. Biz de bu başarılı sporcularımıza her zaman destek olacağız. Avrupa’da da büyük bir başarı elde edeceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.
Türkiye şampiyonluğu kupasını Vali Erin’e takdim ederek sevinçlerini paylaşan genç sporcular, 63 numaralı Abdullah Erin yazılı Suruç Belediye Hokey formasını da hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Suruç Belediyesine kayyum atandıktan sonra başlayan değişimin en önemli gelişmelerini sergileyen Suruçlu öğrenciler ve gençler, 2018 yılında kurulan salon hokeyi takımı ile katıldıkları müsabakalarda kısa sürede büyük başarı elde etti. Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finallerinde Şanlıurfa’yı temsil eden Suruç Gençlik Spor Kulübü Hokey Takımı, finalde Kahramanmaraş Hokey Takımını yenerek Türkiye şampiyonu olmuştu.
Maddi imkansızlıklar nedeniyle deplasman maçlarına gitmekte zorlanan takıma sahip çıkan ve destek vermeye başlayan Suruç Belediyesi, takımın başarıya ulaşmasında büyük pay sahibi olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir