vali küçük, suruç’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suriye’den gelen göçün ardından yürütülen çalışmalar ve yaşanan son durumu yerinde görmek üzere Suruç’a gitti.

Suruç’ta ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Küçük, Kaymakam Abdullah Çiftçi ve yetkililerle görüştü. Kaymakamlığın ardından Suriye’de yaşanan olayları takip etmek üzere Suruç’ta bulunan gazetecileri ziyaret eden Vali Küçük’e yapılan yeni düzenlemelerden dolayı muhabirler teşekkür etti.

Oluşturulan basın çalışma alanını ve akreditasyon uygulamasını basın mensuplarının can güvenliğinin sağlanması ve rahat bir ortamda çalışmalarını sürdürebilmeleri için yaptıklarını belirten Vali Küçük: “Bizim için önemlisiniz, kıymetlisiniz. Sizlerin can güvenliğini sağlamak birinci önceliğimizdir” dedi. Alanda çalışan gazetecilerin sorduğu soru üzerine Vali Küçük; Türk topraklarına düşen her havan topuna angajman kuralları çerçevesinde kimden gelirse gelsin karşılık verildiğini söyledi.

Gazetecileri ziyaretinin ardından Vali İzzettin Küçük, Yumurtalık bölgesinde sınır hattında da incelemelerde bulundu. Sınırın Suriye tarafında bekleyenlerin artık Yumurtalık bölgesinden alınmayacağını dile getiren Vali Küçük; bundan böyle geçişlerin sadece Mürşitpınar kapısından yapılabileceğini kaydetti.

Vali İzzettin Küçük daha sonra Suruç’taki yardım malzemelerinin depolandığı Afat merkezini ziyaret etti. Vali Küçük buradaki gazetecilere mevcut yardım malzemelerinin Afat Genel Müdürlüğü, Kızılay, Belediyeler ve Sivil toplum kuruluşları tarafından sağlandığı bilgisini verdi. Vali Küçük incelemelerinin ardından ilçeden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir