Suruç’ta suriyeli’lere ASKON’dan bir tır yardım

ASKON ANADOLU ASLANLARI İŞ ADAMLARI DERNEGİ SURUÇTA YAŞAYAN SURİYELİ SIGINMACILARA DAGITILMAK ÜZERE 800 KOLİ GIDA YARDIMINI AFAD’A TESLİM ETTİ.

Kısa adı Askon olan Anadolu Aslanları İş Adamları Dernegi Suruç’ta yaşayan Suriyeli sıgınmacılara yardımlarına devam ediyor.Daha önce 5000 bin çocuk kıyafeti,5000 ayakkabı,3500 yatak yardımında bulunan Askon Şube Başkanı Orhan Şahin bugün yardım halkasına bir yenisini daha ekledi.
Yakın bir tarihte Urfa Şubesini faaliyete geçiren dernegin kısa süre içersinde başarılı işlere imza atması kamuoyundada takdirle karşılanıyor.
Bugün yönetim kurulu üyeleri ile Suruç Afad merkezine giden Başkan Şahin 1 tır gıda yardımını toplamda 800 aileye dagıtılcak şekilde paketleyerek ihtiyaç sahiplerine dagıtılmak üzere Afad yetkililerine teslim etti.
Yaklaşık 25 kg agırlıgındaki yardım paketinde;4 Yag,şeker,bulgur,pirinç,salça,tuz,çay,zeytin ve mercimek gibi temel gıda ihtiyaçları bulunuyor.
Başkan Şahin yardımlarının devem edecegini belirtirken bu konuda kendilerine destek olan genel Başkan Mustafa Koca ve tüm yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir