TÜRGEV Vakfından Suriyeli Mültecilere yardım

TÜRGEV Vakfından Suriyeli Mültecilere yardım

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Necmettin Bilal Erdoğan ve kız kardeşi Esra ALBAYRAK’ın da Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Suruç’ta Kobanili mültecilere yardım dağıttı.

İlimizde bulunan TÜRGEV Vakfı Üyeleri öncelikle Balıklıgöl ve havzasında bir dizi incelemelerde bulunduktan sonra El Ruha Otelde onurlarına verilen yemeğe katıldılar. Yemekte; İlimiz Valisi İzzettin Küçük, STK Temsilcileri ve diğer yetkililer katıldı.

Daha sonra Suruç’a hareket eden heyet üyeleri Suruç İlçesi Yukarı Bostancılar Köyüne geçerek burada kalan Suriyeli mültecilerle buluştu. Burada Suriyeli misafirlerimizi dinleyen heyet üyeleri beraberlerinde kamyonetlerle getirdikleri yardım malzemelerini Suriyeli ailelere kendi elleriyle teslim ettikten sonra Suruçtan ayrılarak, Şanlıurfa merkeze hareket etti.

İlimiz merkezinde ev kiralamak suretiyle ikamet eden Suriyeli ailelerle buluşan heyet üyeleri burada kalan Suriyelilerin sorunlarını dinledikten sonra, İlimizden ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir