Van Büyükşehir Belediyesi her gün 20 bin Kobani’liye yemek veriyor

Van Büyükşehir Belediyesi Kobanê halkı için tüm imkanlarını seferber etti. Kobanê’den gelen yurttaşlar için tam teşekkülü bir sağlık tırını Suruç’a gönderen Büyükşehir Belediyesi, her gün 20 bin kişiye yemek dağıtıyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca alanda 10 adet yaşam çadırı da kurdu.
Van Büyükşehir Belediyesi, IŞİD saldırıları sonucu Kobanê’den kaçarak Suruç ilçesine sığınan yurttaşlar için tüm imkanlarını seferber etti. Kobanê’den sınırı geçen ve Suruç’a yerleşen yurttaşlar için400 metrekare alan üzerinde 10 adet yaşam çadırı kuran Büyükşehir Belediyesi, burada yaşlı ve hastalar için sağlık ekipleri görevlendirerek ücretsiz sağlık ve ilaç yardımında bulunurken, bölgeye tam teşekküllü bir sağlık tırı ve sağlık görevlileri de gönderdi. Yine 40 personelle her gün 20 bin kişiye yemek dağıtımı yapan Büyükşehir Belediyesi, yardımların koordineli ve düzenli bir şekilde sağlanması için belediye meclis üyelerini görevlendirdi.
Rojava’ya 1,5 ayda 3 tır 25 kamyon yardım
Van Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kentte bulunan dinamiklerle ‘Rojava ile Dayanışma Koordinasyonu’ tarafından kent genelinde başlatılan çalışma ile 1,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde Rojava’ya 3 tır ve 25 kamyondan oluşan içerisinde 3 kamyonu çadır, 1 kamyon battaniye ve yorgan, 1 kamyon giyim olmak üzere toplamda 28 tır ve kamyondan oluşan yaşam malzemesi gönderildi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir