kaymakam Çiftçi; “Bize Ulaşan Herkese Ulaşıyoruz”

Suriye’ye bağlı Kobani kentindeki çatışmalardan dolayı Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen sığınmacılara Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ’ün talimatıyla Şanlıurfa Valiliği koordinesinde kurulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından yardımlar ulaştırılmaya devam ediyor.
Kaymakamlık Binasında oluşturulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi olayların başladığı günden buyana ilçe ve çadır kentlerden gelen talepleri anında değerlendirerek gerek ilçe merkezi, gerek köyler, gerekse çadır kentlerde yaşayan sığınmacıların ihtiyaçlarının giderilmesi için 24 saat süreyle koordineli bir şekilde çalışmasını sürdürüyor.
Oluşturulan Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezindeki görevliler mesai gözetmeksizin gelen ihtiyaca göre malzemelerin listesini ve yardım yapılacak bölgeleri tespit ederek yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Yönetim merkezi şimdiye kadar 120 köye başta battaniye olmak üzere, yatak, gıda, giyim yardımlarını ulaştırırken; ayrıca 17 camii ve çeşitli taziye evlerinde kalan sığınmacılara da anında ulaşarak çoğunluğu çocuklardan oluşan ailelere yardımlarını sürdürüyor.
Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suriyeli misafirlere yardımları ulaştırmaya devam ettiklerini belirterek: “Yapılan yardımlar oluşturduğumuz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi sayesinde koordineli bir şekilde yapılıyor. Bize sığınan herkese ulaşıyoruz” dedi.
Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ise; yardımların sadece köylere yapılmadığını, görevlilerce yapılan çalışmalarda akrabalarının yanında kalan, ilçede kirada oturan ailelerin de tespit edilerek ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. Kaymakam Çiftçi şu anda YİBO’da oluşturulan çadır kentte yaklaşık 6 bin kişinin başta sağlık olmak üzere, tüm ihtiyaçlarının karşılandığını belirterek ayrıca eski İlçe Jandarma Komutanlığı binasında oluşturulan çadır kentte kalan yaklaşık 1000 kişinin de ihtiyaçlarının karşılandığını, bunlara ek olarak Yerel Yönetimler ve hayırsever iş adamları tarafından kurulan çadırların da alt yapısının oluşturulması noktasında ve yemek dağıtımı konusunda destek olduklarını söyled

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir