Vergi Borcu Yapılandırması devam ediyor

Suruç Mal Müdürlüğü, 1 Eylül tarihi itibarıyla başlayan vergi affı yapılandırma hizmetine mal müdürlüğümüzde devam ediyor.

Suruç Mal Müdürlüğünce yapılan  açıklamaya göre, yürürlüğe giren bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı Kanun çerçevesinde vergi ve borçların yeniden yapılandırılması için başvuruların alınması sürüyor.

 

1 Eylül 2016 tarihi itibarıyla başlayan uygulama, vatandaşların  Maliye ye olan vergi  borçlarını da  kapsıyor. Kanunun yürürlüğe girmesi itibariyle başlayan uygulama, İlçemzi Maliye Hizmet Binası’nda bulunan gelir servisine  başvuru yapılabilecek. Faiz indirimi ve ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla yapılandırmanın yer aldığı hizmet, 31 Ekim 2016 tarihine kadar başvuruları kabul edecek.

 

Mükellefler, yapılacak başvurular ile faiz indiriminin yanı sıra taksitlendirme işlemlerine de hak kazanacak.

Konuyla ilgili, açıklamada bulunan Suruç Mal Müdürülüğü, yürürlüğe giren bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6736 sayılı Kanun çerçevesinde vergi ve borçların yeniden yapılandırılması için  vatandaşlarımızın  mağdur olmamaları için son gün olan 31 ekim tarihini beklemeden Mal Müdürlüğü dairemize gelip borçlarını yapılandırmalarını bekliyoruz. dedi. haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir