Yahlizade, Pamukta Dikkat edilmesi gereken Faktörler çiftçilere anlatılıyor

Suruç Tarım İlçe Müdürlüğü Bünyesinde saha çalışaması yapan Mühendisler, Pamuk alalnında çiftçilerin  dikkat etmesi gereken faktörleri sahada uygulamalı  olarak çfitçilere anlatılarak gereken önlemlerin alınması konusunda uyarılarda bulundular.

Suruç İlçe Tarım Müdür M. Murat Yahlizade, İlçemize Sulama suyunun verilmesiye  birlikte ovamızda en fazla ekilen ürünün pamuk olması nedeniyle gerek hava şartları, gerek,  arazi şartları kouşulu nedeiyle Pamukta önüne geçilemeyecek zararlarla karşılanmaması için ekiplerimizle birlikte saha çalışmalarımız gece gündüz demeden devam etmektedir. Özelikle ekiplerimizle birlikte çiftçilerimizi ziyaret ederek pamukta dikkat edilmesi gereken faktörler hakkında bilgilendirilmektedir.

Yahlizade;Pamukta en önemli faktör bakım işlemleridir.
1.Hastalık ve zararlılarla mücadele
2.Sulama
3.Gübreleme
4.Çapa
5.Yabancı ot mücadelesi
Her şeyin fazlası ve azı zararlıdır. Bizler bu faktörleri zamanında vede miktarınca uygularsak istediğimiz verimi elde ederiz.Kurumumuzda vede kurumda dışında yeterli miktarda mühendisimiz mevcuttur. Lütfen mühendise danışarak tarımsal iş ve işlemlerimizi yapalım.Kurum olarak çiftçilere hizmet etmek için hazırız. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir