SURUÇ BELEDİYESİ VATANDAŞLARA SECCADE DAĞITTI

Suruç Belediyesi tarafından Cuma namazı öncesinde vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

Korona-virüs (Covid- 19) önlemleri kapsamında 16 Mart’tan itibaren salgın kontrol altına alınıncaya kadar ülke genelindeki bütün cami ve mescitlerde cemaatle vakit ve cuma namazlarının kılınmasına ara verilmesinin ardından bugün ülke genelinde Camilerde cemaatle Cuma namazı kılınmaya başlandı.

Yasakların kalkmasının ardından Suruç Belediyesi örnek bir projeye imza atarak Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla ilçe genelinde bulunan 17 camide cuma namazına gelen vatandaşlara olarak seccade dağıtıldı.Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Seccadelerin dağıtımından biri ilçenin merkezinde bulunan Ulu Cami’de gerçekleştirildi. Burada Suruç İlçe Müftüsü Ali Çam cuma namazına gelen vatandaşlara Suruç Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan seccadeleri hediye etti.

Vatandaşlar uygulamadan dolayı Suruç Belediyesine teşekkür ederken Başkan Aktaş ” 16 Mart’tan bu yana namazlarımızı eda edemediğimiz camilerimizde Allah’a çok şükür bugün buluştuk. Bu nedenle de Korona virüs önlemleri kapsamında camilerimizde temizlik dezenfektan çalışması yaptık , halılarını yıkadık vatandaşlarımızın ibadet etmeleri için hazır hale getirdik. Bugünün de önemine binayen ilk cuma namazının kılınması vesilesiyle vatandaşlarımıza seccade dağıttık.Tüm vatandaşlarımıza sevgi selamlarımı iletiyorum.Halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir