Yeni Eğitim Yılı

Ağustos ayının ilk yarısına yaklaşırken 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına başlamamıza çok az bir zaman kaldı.
                    Okullarımızın fiziksel olarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanmasının gerektiği bu günlerde biz okul yöneticileri üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Fakat sadece bizim çabalarımız yeterli değildir. Yerel üst düzey yöneticilerimiz ve merkezi yönetimde bulunan üst kademe yöneticilerimize düşen görevler vardır. Okullarımızın onarım, bakım, boya, badana işlerine  ödenek yokluğundan henüz başlayamadık. Gönül isterdi ki temmuz ve ağustos aylarında bu onarım işlerimizi tamamlayalım, 1 eylül günü tatil dönüşü öğretmenlerimizi pırıl pırıl okullarda karşılayalım.
                    01-08 ağustos haftasını TEOG tercihleriyle geçirdik. 15 Ağustosa kadar olan hafta PYBS sınavlarının tercihleriyle  geçecek. 22 Ağustostan sonra TEOG yerleştirmeleri yapılacak. Tabi ülkemizin ana gündemini oluşturan 12.cumhurbaşkanlığı  seçimleri okullarımızda gerçekleştirileceğinden bu seçimlerin yükü de  biz eğitim emekçilerinin sırtında.
                  Yeni Eğitim-Öğretim yılında Bİlgi İlkokulu/Ortaokulu bünyesinde planladığımız çalışmalardan da bahsetmek istiyorum.
                  Bilindiği gibi okulumuzun doğusunda mahalleye uzanan bir yol, yine okulumuzun doğusunda kuzeyden doğuya uzanan ve Dirre caddesini Mizar yoluna bağlayan geniş bir caddemiz bulunmakta ve bu yolların zemini toprak olduğundan ulaşımda öğrencilerimiz güçlük yaşamaktadırlar. Büyük şehir Belediye Başkanımız Sayın Celalettin Güvenç ve Büyük şehir Belediyemiz Suruç yetkilisi Sıtkı bey bu yolların zemininin parke taşı ile döşenmesinde bizlere yardımcı olacaklarına dair bizlere söz verdiler.
                   2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzda Orta ve Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Özel Eğitim sınıfı faaliyete girecektir. Bu özel alt sınıfı ilçemizde sadece Bilgi İlkokulu/ Ortaokulunda bulunmaktadır. Okulumuzda derslik ihtiyacı olmasına rağmen bu derslikleri okulumuzda atıl yani kullanılmayan durumda olan bir salonumuzu eğitim sevdalısı kaymakamımız sayın Abdullah Çiftçi beyin kişisel çabalarıyla düzenleyerek halkımızın hizmetine sunduk.
                    2014-2015 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda 6  tane okul öncesi sınıfı, 20 tane ortaokul sınıfı şubesi, 20 tane ilkokul sınıfı şubesi, 2 tane Hafif Düzey Zihinsel Engelliler Özel eğitim sınıfı, 2 tane Orta ve Ağır Düzey Zihinsel Engelliler Özel Eğitim sınıfı halkımıza hizmet verecektir. Sınıf öğretmenliği ve Zihinsel Engelliler öğretmenliği branşında öğretmen eksikliğimiz inşallah Ağustos döneminde yapılacak olan öğretmen atamalarında göz önüne alınarak bu alanlarda öğretmen sıkıntımız giderilir.
                    2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının ilçemize hayırlı olmasını diler, tüm okul yöneticilerine ve öğretmen arkadaşlarıma başarılar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir