Yeni ve modern parklar bir bir hizmete sunuluyor

Suruç Belediyesi ilçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla ilçede yepyeni ve modern parklar bölge insanın hizmetine sunuluyor.

İlçe halkının kaliteli zaman geçirmesi için mahallelerdeki parklar modern yeni nesil oyun grupları ile donatılıyor. Başkan Aktaş’ın üzerinde hassasiyetle durduğu yeşil alan projeleri ilçede adeta tek tek hayata geçirilmeye başlanırken, Aktaş’ın kurduğu özel ekip önce park ve yeşil alan çalışması yapılacak bölgelerde fizibilite çalışması yapıp yapılaması planlanan parkı projesini üç boyutlu çizimler halinde bölgeye uygun konuma getiriyor. Alışıla gelmiş parkların yanı sıra projelerin hazırlanmasının ardından Başkan V. Aktaş’ın onayıyla modern parkların yapımına başlanıyor.

Bölge sakinleri ve özellikle çocukları memnun edecek olan parklar için çalışmalar başladı. İlçeye artı değer katacak olan parkların ikisinin yapımına star verilirken iki park aynı anda Yıldırım mahallesinde ve Yalınca Mahallesinde yapılarak halkın hizmetine sunulacak.
Yıldırım mahallesinde yeşil alan ve ağaçlarla donatılacak olan , son sistem oyun alanları ve gereçleri kurulacak olan park 1200 m2 alan üzerinde çalışma başlatılırken diğer Yalınca mahallesinde iki katlı taziye evi önünde yapımına başlanan park ise yine 980 m2 alan üzerinde yapılarak bu ay içerisinde ilçeye kazandırılacak.

Yapılmasına başlanan yeşil alan ve Park projelerinin üç boyutlu dijital projelerini kamuoyuyla paylaşan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş “Suruç Belediyesi olarak ilçemize kazandıracağımız Parklardaki oyun alanları ve yürüyüş parkurları standartların en üstünde planlanırken çocuklara sağlıklı, temiz ve güvenli oyun alanları oluşturularak parklarda çocukların güvenli bir şekilde oynamasını sağlarken aynı zamanda onların fiziki gelişimlerine katkı sağlayacak yeni nesil oyun grupları da yer alıyor” dedi.

İlçede yeşil alan sayısını arttıracaklarının sözünü vererek projelere başladıklarını aktaran Aktaş “ Vatandaşlarımıza farklı konseptlerde kalite ve konforu sunmaya çalışıyoruz. Belediyecilik anlayışımızda hayatın her alanında var olmak ve fark yaratmak var. Daha güzel bir Suruç için yeşil alan projelerini hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi

İlçede çalışmalar devam ederken onlarca parkı yeni nesil oyun grupları ile donatmaya başlayan Suruç Belediyesi , parkların ilçeye yakışır olması için her gün rutin kontrollerini yapıyor. Yabani ot biçimi, ağaçlandırma, bitki çalışması yapan ekipler, arızalanan oyun gruplarını ve spor aletlerini de kısa sürede tamir ediyor. mesale gazetesiFotoğraf açıklaması yok.Görüntünün olası içeriği: açık hava

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir