Kızılay, Suruç’ta yetim ve öksüz çocukları unutmadı

Suruç’ta Korona Virüs Covid-19 salgınına karşı mücadele devam ederken yetim ve öksüz çocuklarda unutulmuyor.
Bu kapsamda yürütülen proje kapsamında Unicef’in ve Türk Kızılay Çocuk Programları Koordinatörlğünün ülke çapında yürüttüğü Covid- 19 çalışmalarında Suruç ilçesinde de dezavantajlı çocukların psikososyal ihtiyaçlarına yönelik büyük katkı sunan destek setleri dağıtıldı.
Saha ve bölgeye hakim olan Kızılay personelleri ilçede belirlenen Öksüz, Yetim ve Şehit çocuklarının yanı sıra Suriyedeki ic savaştan kaçarak ilçede ikamet eden Suriyeli ailelerin çocuklarını ziyaret etti 200 adet eğitim seti dağıttı setlerle ilgili bilgiler verdi.
Çocuklarla sohbet eden Kızılay personelleri verilen setleri kayıt altina alarak çocuğun bundan sonraki suretce takibini de sağlamış olucak.
Çocukların evde öğrenmelerine katkı sunmak ve daha iyi olmalarına yardımcı olacak etigim setlerinin içerisinde ( boya kalemleri bulmacalar oyun hamuru ve etkinlik kitapları) yer alırken Suruç Belediyeside çalışmalara katkı sundu ve dağıtım sırasinda Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu’da dağıtımlarda ekiplere eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir