Moloz ve çöp dökenlere cezai işlem uygulanacak.

Suruç Belediyesi dere, kamu alanı , Tarım arazisi ve boş alanlara kaçak olarak dökülen inşaat atığı, moloz ve çöp dökenlere cezai işlem uygulayacak.
Suruç Belediye tarafından Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla bundan böyle Tarım arazilerine kamu alanlarına ve mahallelerdeki boş arazilere, moloz dökenlere yönelik tespit çalışmaları yapılacak , gerekli uyarıların yapılmasının ardından en ağır idari para cezası uygulanacak.
Başkan V. Aktaş’ın talimatıyla harekete geçen Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarım arazisine moloz dökerek çevreyi kirleten, tahrip eden inşaat çalışması yapan kişi yada kişileri tespit ederek en ağır idari para cezası ile cezalandırıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan Kenan AKTAŞ bu konuda vatandaşların hassas davranması gerektiğini söyledi. Başkan V. Aktaş “İlçemizde maalesef özellikle tarım arazilerinde kaçak moloz dökümüne rastlanıyor. Bu konuda her bir bireyin duyarlı olması gerekir. Çöp ve moloz dökümleri çevreye büyük ve kalıcı zarar vermekle birlikte görüntü kirliliği oluşturmaktadır. Belediyemiz ekipleri ve zabıtasınca yapılacak denetimlerde moloz ve atık döktüğü tespit edilen kişi yada kişilere en ağır idari cezai işlemi yapmaktan kaçınmayacağız” dedi.
Corona Virüs nedeniyle temizlik noktasında daha hassas davrandıklarına dikkat çeken Aktaş “Pandemi süreci hepimizin aslında çevreye göstermesi gereken hassasiyetin en somut örneği oldu. Bizler, göreve geldiğimizden bu yana çevre konusunda hassas ve yapıcı olmaya çalıştık. Şimdi bunlara daha da dikkat ediyoruz ve tekrar söylüyoruz özellikle Tarım arazilerine moloz dökenler tespit edilerek en ağır idari para cezası ile cezalandıracak bunu duyurmuş olalım, ve vatandaşlarımızdan moloz konusunda kurallara uymalarını istiyoruz uymayanları ise yine duyarlı vatandaşlarımızdan Belediye Başkanlığımızın 0 (539 ) 930 48 08 nolu whatsap ihbar hattına bildirmelerini istiyoruz ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir