Öğrencilerimiz Litvanya yolcusu

 

İlçemiz Okullarından  Selahattin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde Erasmus K1 Mesleki hareketlilik kapsamında hazırlamış oldukları proje kabul edilmişti. Proje Kapsamında 2018 Şubat ayında 14 öğrenci 2 proje öğretmeni protekiz’e giderek “yenilebilir enerji “ alanında iki haftalık staj yaparak bu alanda yeni teknik ve gelişmeleri öğrenerek İlçemize yeni bilgilerle geldiler. Farklı alanlarda projeler üreten okulumuz öğrencileri son olarakta mn08.07.2018-21.07.2018 tarihleri arasında “istihdam odaklı fark yaratan mesleki uygulamalar” adı altında 7 öğrenci 2 proje öğretmeni birlikte Litvanya’da farklı kaynak ve tekniklerini kavramak üzere iki haftalık staj yapmak suretiyle Litvanya’ya gidecekler.

Selahattin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ilçe genelinde bünyesinde en çok bölüm barındıran (Bilişim, Elektirik-Elektronik, Yenilebilir Enerji, Metal ve Mobilya-Dekarasyon) gelişime açık ve Mesleki alanda bölgeye yenilik kazandırmaktadır.

Okul Müdürü ve Litvanya’ya gidecek öğrenciler hareket öncesi İlçe Milli Eğitim Müdürü    Mehmet Han Özdemir’i ziyaret ettiler. Kendileri ziyarete gelen öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir,  iyi Temennilerde bulunup ülkeyi temsil edeceklerini ve ülkemiz adına güzel çalışmalar yapıp gelmeleri temennilerde bulunarak Okul müdürü Mustafa Ergün  ve proje öğretmenine teşekkür etti  MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir