Süleyman Şah Parkı yeniden yapılıyor

Suruç Kaymakamlığı tarafından Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yapılan ve tahrip olan Süleyman Şah Dostluk Parkı baştan aşağı yeniden yapılıyor.
Ağaçlandırma sahası, yeşil alanı, Balıklıgöl ve Halep Kalesi’nin motifleri, yöresel ürün üretim ve satış noktaları ile kıl çadır, piknik alanı ve mescidi bulunan parkın ziyaretçisi, her geçen gün azalmıştı.
Suruç Belediyesi tarihi açıdan önem arz eden ve sınırın sıfır noktasında bulunan parkın eski günlerine dönmesi için Kaymakam ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla harekete geçti ve parkın aslına uygun bir şekilde yapılması için fizibilite ve proje aşamasına başladı.
Geçtiğimiz günlerde harabeye dönmüş park alanında incelemelerde bulunan Başkan V. Aktaş Kaderine terk edilen parkın aslına uygun hale getirilerek baştan aşağı yenileceğini söyledi.
Aktaş ” Süleyman Şah heykelinin duvarına yazılan yazılar silinecek parktaki mescidin cam ve çerçeveleri yenilenecek, gezi alanında çukurlar kapatılacak, çakıl ve toprak yığınları kaldırılacak piknik masaları ve parke taşları bile tahrip edilen parkın adına yakışır hale getirilecek. Parkı yeniden düzenlenerek halkımızın hizmetine sunacağız ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir