SURUÇ’TA CAMİİLER IŞIKLANDIRILIYOR

Suruç Belediyesi ilçede alt yapı ve üst yapı hizmetlerine devam ederken, bir yanda da ibadethaneleri de unutmuyor.
Suruç’un en büyük camilerden biri olan Hacı Lami camisi Suruç Belediyesi tarafından hayata geçirilen çevre düzenlemleri projesi kapsamında ışıklandırıldı.
Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş’ın talimatıyla hayata geçirilen proje kapsamında ilk ışıklandırma çalışması Hacı Lami caminde yapıldı.
İlçede ilk kez yapılan ışıklandırma çalışması ile Cami, estetik ve güzel bir görünüme kavuştu.
Hacı Lami Cami’nin kısa sürede bitirilen ışıklandırma çalışmaları sonrası, geceleri çok güzel bir görüntüye kavuşacağını söyleyen Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Kenan Aktaş “İlçemizin büyüklüğü ile simge yapılarından birisi olan , yaklaşık dört yüz kişilik kapasitesiyle 1986 yılında inşaa edilen ve 35 yıllık Hacı Lami Camimiz ışıklandırma çalışmaları sonrasında ilçemize gündüz olduğu gibi gecede güzellik katacak ışıl ışıl olacak ” dedi.
Belediye hizmetlerine devam ederken bir yandan ibadethaneleri unutmadıklarını belirten Aktaş ” Pandemi nedeniyle camilerimiz kapalı, inşallah zor zamanları hep birlikte geride bırakacağız, camileriniz dolup taşacak ve bu sene maalesef kısmet olmadı ama inşallah seneye hep birlikte teravih namazını eda edeceğiz. Bilinmesini isteriz ki çalışmalarımız kapsamında camilerimizi de unutmayacağız ” dedi.
Vatandaşlar yapılan ışıklandırma calışmalarından dolayı teşekkür ederken, Suruç Belediyesi tarafından proje kapsamında belirlenecek camilerde çevre düzenlemesi ışıklandırma çalışması yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir