SURUÇ BELEDİYESİNDE HAŞEREYLE MÜCADELE

Suruç Belediyesi tarafından sinekle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmaları başladı.
Suruç  Belediyesi, sivrisinek ve karasineklerde larva döneminin gelmesi nedeniyle ilaçlama çalışmalarına başladı. Sivrisinek ve karasineklerde larva dönemi gelmesi nedeniyle ilaçlama çalışmalarının başlandığı Suruç’ta  Belediye ekipleri tarafından tüm mahallelerde ilaçlama yapılıyor.
Suruç  Belediyesi sağlık Müdürlüğü kontrolünde yapılan inceleme ile ilçe merkezindeki mahallede tespit edilen sivrisinek üreme noktalarının ilaçlanma çalışmaları başladı. İlk etapta haşerelerin üreme noktalarında ilaçlama çalışmalarının yapıldığını söyleyen Suruç  Belediyesi  Eş Başkanları, hayvan ahırlarında ilaçlamaların da ara vermeden devam ettiğini belirti.

Belediye Eş Başkanları  larva mücadelesi ve ilaçlama çalışmalarının ilçe genelinde belirlenen  , gübrelik alanlar şehir içi mazgallar, pazar yerleri, şehir çöplüğü gibi noktalarda devam ettiğini belirti.   Ancak, bu mücadele elbette tek başına çözüm olmamaktadır, gübrelik alanların ıslahı ve ilaçlanması için vatandaşlarımıza da görev düşmektedir. Yaz mevsiminde vatandaşlarımızın sivrisinek sıkıntısı çekmemesi için ilaçlamalarımızı larva döneminde başlayarak devam ettiriyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir