Suruç Kaymakamlığına Mazgirt Kaymakamı Kenan Aktaş Atandı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Suruç Kaymakamlık görevini yaklaşık 1 yıldır yürüten Kaymakam Tarık Açıkgöz, Aydın Köşk İlçesi Kaymakamlığına atanırken, Boşalan  Suruç İlçesi Kaymakamlığına Tünceli Mazgirt Kaymakamı Kenan Aktaş atandı.

 

Kenan Aktaş Kimdir :

Diyarbakır’ın Çüngüş İlçesi’nde doğdu. İlk,orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2009 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Kütahya Kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine geçiş yaptı. Sırasıyla Karaman İlinde teftiş stajı ve Kırşehir’in Kaman İlçesinde Kaymakam refikliği stajlarını tamamladıktan sonra, Rize İkizdere ve Trabzon Hayrat İlçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından yurt dışı stajı için gönderildiği ABD’de 1 (bir) yıl süre ile eğitim aldı. Bu süre zarfında ABD’de Kamu yönetimi üzerine inceleme ve araştırmalarda bulundu. Afyonkarahisar Çobanlar Kaymakamlığı görevinin ardından, İçişleri Bakanlığının 2014/1032 sayılı Kararıyla Çorum Ortaköy Kaymakamılığ yaptı.Son olarak İçişleri Bakanlığının 2016/861 sayılı atama kararnamesi ile 01.12.2016 tarihinde Mazgirt Kaymakamı olarak görevine başlamıştır.Evli ve iki çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. MEŞALE GAZETESİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir