SURUÇLU ÖĞRENCİLERE ŞANLIURFA TURU

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ‘Şanlıurfa’yı Tanıyalım Projesi’ kapsamında Suruçlu öğrencileri ağırladı. Bölgenin tarihi güzelliklerini yerinde gören Suruçlu gençlerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle hayata geçirilen ‘Şanlıurfa’yı Tanıyalım Projesi’ çerçevesinde Suruçlu gençler, yaşadıkları şehrin tarihi ve kültürel güzelliklerini yerinde görme imkanı buldu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Turizm Tanıtım Şube Müdürlüğü tarafından Suruç’a bağlı Yönlü Köyü Orta Okulundan 80 öğrenci ve 6 öğretmen Şanlıurfa şehir merkezine getirildi. Gezilerine ilk olarak Arkeoloji Müzesi ile başlayan Suruçlu öğrenciler ardından Mozaik Müzesi, Kent Müzesi, Balıklıgöl ve bilim merkezini gezdi.

Gezi boyunca görevli rehberler tarafından gezdirilen gençlere, bölgenin tarihi mirası hakkında bilgiler de verildi. Kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Suruçlu öğrenciler, “Çoğumuz ilk defa Şanlıurfa şehir merkezini gezme fırsatı bulduk. Çok eğlenceli bir gezi oldu. Özellikle tarihi yönden ne kadar büyük zenginliğe sahip olduğumuzu bizzat yerinde görerek öğrendik. Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

ŞANLIURFA’YI TANIYALIM PROJESİ

Şanlıurfa’yı Tanıyalım Projesi, Şanlıurfa il ve sınırları içersinde öğrenim gören lise ve ortaokul öğrencilerinin ve Şanlıurfa’ya yeni gelen öğretmenlerin tarihi ve turistik değere sahip yerlerin müze ve ören yerlerinin gezdirilip görülmesinin sağlanması ile tarihi kültürel gelişimlerine katkıda bulunulması amacıyla hayata geçirildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokolle gerçekleştirilen proje kapsamında belirlenen okullardaki çocuklar rehberler eşliğinde şehir merkezine getirilerek bölgenin tarihi ve turistik alanlarını yerinde görme imkanı buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir