Tam da Okullar Açılırken…

Tam da Okullar Açılırken…
Ne güzeldir mutlu olmak, mutlu edebilmek. Her güne mutlu başlamak. Bir gün öncesinde yaşanan tüm sıkıntıları, problemleri bir kenara bırakıp, her güne yeniden başlamak, mutlu başlamak. Çocuğumuzu mutlu bir şekilde uyandırmak, (Not:Gülmek bulaşıcıdır.) ve temasta bulunmak çok önemlidir. Saçını okşamak, bir öpücükle uyandırmak…. ceşitlendirebilirsiniz:)
Unutmayalım ki, sarılmak doğal sakinleştiricidir. Stresi azaltır, metobolizmayı hızlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, enerjiyi arttırır, kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlar.
Güzel bir uyanmanın ardından güzel bir kahvaltı. Kahvaltı masasında olanlar değil edilen sohbet yüzümüzü güldürür. Bu arada velilerimizden gelen bir soru ” Çocuğum kahvaltı yapmıyor ne yapmalıyım?”. Unutmayalım ki çocuklarımız söylediklerimizi değil yaptıklarımızı yaparlar. Siz iştahlı bir şekilde kahvaltı yaptığınızda eminim çocuğumuz dayanamayıp yemeye başlayacaktır. Çocuklar bizim yansımamızdır. Bizi örnek alırlar, rol model seçtikleri kişi onların en fazla önem verdiği kişilerdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.