TRAJİKOMİK

Korona virüsünün bizi evlerimize tutsak edip, televizyon ekranlarına milli bir kilitlenmeyi zorunlu kıldığı bu günlerde, seyrettiğimiz o kadar şey oldu ki, şahsım adına komedi filmlerini seyr eder gibi bakıp güldüm gülmeye devam ediyorum.
Mesela çay kahve özlemiyle yanıp tutuşan bir takım adamların; bulunduğu hastaneden kaçmalarından tutun; yardım kampanyalarına kadar bir sürü trajikomik olay.
Sosyal mesafeyi koruyun diyerek, uyarılarını kalabalığın içine dalarak, çıplak elle ve maskesiz omuzlarına dokunarak yapan özel güvenlikçiyi mi dersin; Bin TL almak için birbirlerini ezenleri mi dersin, bir sürü şaheser hareketler (!)
Bunun en ilginci ve enteresan olanı Sağlık bakanı’nın gazetecilere tam da bu konuda yaptığı açıklamalar esnasında yaşandı. Bir görevlinin gelip, bakanın  kulağına bir şeyler fısıl’daması  söz konusu komediye tavan yaptırdı resmen
Dışarıya çıkma yasağına rağmen “Canım sıkıldı, biraz hava alayım “diye polisle köşe kapmaca oynayan sevimli ihtiyarlar, halay çekip oynayan gençler, maskeli maskesiz alışveriş yapan insanlar; sanki bir komedi filmde oynayan birer figüra’nmış  gibi davranış  sergilemeleri insanda gülmek gibi içten gelen bir eylemi kaçınılmaz yapıyor.
Cesur bir milletiz vesselam…Kim takar virüsü.Vız gelir;tırıs gider, gitmesine de!.. yinede sağlığımızın bu tür sorumsuzluklarla riske  atılmayacak kadar değerli olduğunu düşünüyorum.
[Biraz Tebessüm yahu!
COVİD_19
İşte getirdin dize
Seni Covid_19
Kök söktürdün sen bize
Seni Covid_19
Bilmem Nesin necisin
Izdırap vericisin
Ne kadar da fecisin
Seni Covid_19
Gezersin dayı dayı
Esir aldın dünyayı
Yedirmişsin ayvayı
Seni Covid_19
Anlaşıldı nihayet
Çin’den ettin sirayet
Allah etsin inayet
Seni Covid_19
Seni önce takmadık
İcabına bakmadık
Seni tuttup yakmadık
Seni Covid_19
Sana kafa yorana
Çoğu döndü morona
Diğer adın Korona
Seni Covid19
Elinden bir kansızın
İcat oldun ansızın
Kabus oldun şansızın
Seni Covid_19
Her yolu dene’ceğiz
Tepe’ne bine’ceğiz
Biz seni yeneceğiz
Seni Covid_19
Korku saldın her yana
Kast ettin çokça cana
Gelmez misin imana
Seni Covid_19
 Gir çıktığın o yere
Artık orası nere
Allah belanı vere
Seni Covid_19

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir