HALK GÜNÜ TOPLANTISININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Her pazartesi düzenlenecek olan  “Halk Günü Toplantısı”nın ikincisi, Suruç Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Suruç Kaymakamı ve Suruç Belediyesi Başkan Vekili Kenan Aktaş, ilçe sakinleri ve kurum amirleri katıldı.

Toplantıda farklı mahallelerden olmak üzere çok sayıda vatandaş da hazır bulundu. Toplantının başında tüm katılanlara hitaben konuşan Suruç Kaymakamı ve Suruç Belediyesi Başkan Vekili Kenan Aktaş, gerçekleştirdikleri bu toplantılar ile amaçlarının halkla beraber halkın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu belirtti. Toplantı, bir önceki haftada olduğu gibi gelen vatandaşların tek tek sorunlarını dile getirmesi şeklinde gerçekleşti.

Halk Günü’nde dile getirilen dilek ve şikayetlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için ellerinden gelenin yapılacağını dile getiren Aktaş, burada önemli olan gelen şikayetin bir diğer hafta tekrarlanmamasını sağlamaktır. Toplantıya katılanlara seslenen Aktaş şunları belirtti: “Hiç kimse merak etmesin. Bizler buraya hizmet etmek için geldik. Ancak bazı sorunların çözümü kısa sürede olurken, bazıları da belli bir sürede gerçekleşebilecek niteliktedir. Tüm vatandaşlardan beklentimiz sabırlı olmalarıdır. Burada hem biz hem de siz değerli vatandaşlarımız el ele vererek Suruç’a gerekli tüm hizmetleri birlikte gerçekleştireceğiz.”

“Halk Günü Toplantısı” olarak belirtilen bu toplantıların her pazartesi saat 10:15’te gerçekleştirileceği ifade edildi. Toplantıda dile getirilen başlıca şikayetler; köy yollarının yapılması, taziye evleri olmayan mahalle muhtarlarının konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapması, sosyal yardım konusunda gerekli yardımların yapılması ve farklı alanlarda olmak üzere iş taleplerinin dile getirilmesi şeklinde oldu. Toplantının sonunda üçüncü Halk Günü Toplantısı’nın 2 Aralık 2019 Pazartesi günü aynı saatte gerçekleştirileceği duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir